baner covid-19

COVID-19 a doména .sk

SK / EN

Situácia ohľadom vírusu COVID-19 ovplyvňuje aj doménový svet. Weby súvisiace s aktuálnou globálnou krízou vznikajú ako huby po daždi a evidujeme to aj v náraste nových registrácií .sk domén.

Na tejto stránke nájdete niekoľko zaujímavých štatistík, informácií a tiež pohľad na nárast .sk domén súvisiacich s témou COVID-19.

Nárast .sk domén súvisiacich s COVID-19
[od 25. januára 2020, po týždňoch]

Počet súvisiacich domén

Pomer .sk domén súvisiacich s COVID-19 a ostatných .sk domén
[od 25. januára 2020, po týždňoch]

Počet zaregistrovaných domén (horná čiara)

Počet súvisiacich domén (dolná čiara)

Z grafov vyplýva, že Slováci zareagovali na vzniknutú situáciu ohľadom COVID-19 pomerne rýchlo a ponúkajú spoluobčanom pomoc aj prostredníctvom internetu. Internet sa stal ešte viac nevyhnutnou súčasťou nášho života ako v čase pred vypuknutím epidémie.

Je to najmä z toho dôvodu, že umožňuje našej spoločnosti (takmer) plnohodnotne fungovať aj naďalej.

Kľúčové slová

Domény sledujeme od 25. januára 2020, kedy bola zaregistrovaná úplne prvá .sk doména súvisiaca s COVID-19. Medzi najčastejšie sa opakujúce slová v doménach patria tieto:

Kľúčové slová

Ďalšie fakty

  • Domény reagujúce na situáciu s tendenciou pomôcť s informovanosťou sa najčastejšie vzťahujú k týmto slovám: corona, covid19, antibakterial, anticovid, antikoronavírus, ako sa nenakaziť, čistenie, dezinfekcia, prevencia, virtuálne učenie, školské úlohy a testy a pod.
  • Domény presúvajúce biznis z reálneho sveta do virtuálneho sú spojené so slovami: rúško, bavlnené rúško, ochrana tváre, výroba rúšok, nosenie rúška, respirátory, čistenie, corona test, covid testy, korona, corona, donáška jedla, rozvoz tovarov a nákupov, pomoc rodičom, dôchodcom, susedom a pod.
  • Domény, ktoré môžu vyvolať úsmev na tvári: mackorusko.sk, hladamruska.sk, nositruskoniejehanba.sk, nechodvon.sk, paradneruska.sk, zlybacil.sk, vkarantene.sk a pod.

Štatistické údaje a rôzne iné zaujímavosti budeme postupne dopĺňať.

Január 2020 - 7 domén
Február 2020 - 19 domén
Marec 2020 - 774 domén
Apríl 2020 - 293 domén
Máj 2020