Fond SK-NIC

Máš nápad a potrebuješ peniaze?

Si na správnej webovej adrese. Naša spoločnosť podporuje každoročne rôzne projekty a je v našom záujme pokračovať v nastavenom trende i naďalej. Preto sme zriadili fond, prostredníctvom ktorého chceme podporovať nové nápady, možno aj ten tvoj. Ako sa však dostať k financiám? Čítaj ďalej!

Nájdi fond SK-NIC

Čo to vlastne je? Fond SK-NIC tvoria financie, ktoré sme vyčlenili na podporu nových projektov. Vďaka nemu môžu šikovné hlavičky, ktorým chýbajú financie, zrealizovať svoj nápad. O peniaze z fondu sa môžeš uchádzať, ak si zo Slovenska a si:

  • fyzická osoba,
  • alebo podnikateľ – fyzická osoba,
  • malé a stredné podniky,
  • alebo ostatná právnická osoba, ktorá nebola založená, alebo zriadená za účelom dosahovania zisku.

Je dôležité nájsť sa aj v téme. Pre tento rok bude predmetom záujmu oblasť kybernetickej bezpečnosti a vzdelávania. Ak ešte nie si pevne rozhodnutý, možno pomôže malá motivácia. Tento rok môžeš na svoj projekt získať od 2.500€ až do 10.000€. Podmienkou je stihnúť zrealizovať projekt do jedného roka.
V budúcnosti sa plánujeme zamerať aj na podporu väčších projektov s predpokladanou dĺžkou až do dvoch rokov. Takéto projekty chceme podporovať sumou od 10.000€ až do 30.000€.
U nás spolufinancovanie netreba. Ak máš v zálohe projekt financovaný z viacerých zdrojov, môže byť podpora z Fondu SK-NIC jednou časťou.

Vypíš a odošli žiadosť

Ako na to? Výzvy na predkladanie projektov vyhlasujeme prostredníctvom Nadácie Pontis. Klikni na ich web a vypíš žiadosť. Čo by ti nemalo ujsť?

  • termín, do ktorého je možné poslať žiadosť najneskôr,
  • akú sumu môžeš žiadať (pozor aj na spodný limit),
  • termín vyhodnotenia,
  • informácia, že si bol úspešný,
  • termín podpisu zmluvy a zasielania peňazí.

Vypísané? Tak odošli. Žiadosti sa zbierajú elektronicky. Veríme, že radosť zo šetrenia životného prostredia je obojstranná.
Pri vypĺňaní formulára si pozorne preštuduj všetky podmienky predkladania žiadosti a dokumenty:

Čakaj na schválenie a vyhodnotenie

Je v záujme nás všetkých, aby bol proces zberu žiadostí a ich vyhodnotenie každému jasný a riadený odborníkmi. V spolupráci s Úradom podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR (ďalej len ÚPVII) sme preto navrhli, aby tieto činnosti vykonávala Nadácia Pontis, ktorá má dlhoročné skúsenosti s administráciou výziev, zberom a ich vyhodnocovaním. Ak tvoj projekt splní podmienky výzvy a bude úspešný, Nadácia Pontis ho posunie ďalej na schválenie. Po schválení uzatvoríme zmluvu o poskytnutí finančnej podpory.

Uspel si? Podpíš zmluvu

Už teraz sa môžeš tešiť. Garantujeme, že 14 dní po podpise zmluvy si pripíšeš na účet 70 % požadovanej sumy. Zvyšných 30 % ti pošleme až po doručení kompletnej záverečnej správy a jej akceptácii Nadáciou Pontis.

Dostaneš peniaze

Srdečne gratulujeme a tešíme sa s tebou!

Hurá na projekt!

Čo dodať? Držíme ti palce a sme zvedaví, aký prínos bude mať tvoj projekt pre virtuálny svet.

Dokumenty

Infografika