Banner - Fond SK-NIC

Fond SK-NIC  /  Výzva pre malé projekty 2019

Výzva pre malé projekty 2019

Prezentácia projektov

Fond SK-NIC prerozdelil v roku 2019 takmer 100 000 EUR. Do výzvy, ktorá bola otvorená od 30. septembra do 31. októbra 2019, sa prihlásilo celkom 56 projektov.

Až 43% z celkového počtu žiadostí zaslali stredné a vysoké školy, no medzi žiadateľmi figurovali aj občianske združenia, fyzické osoby, „eseročky“, nadácie či cirkevné organizácie. 11 projektov napokon koncom roka 2019 získalo finančnú podporu v rozmedzí od 5 000 EUR do 10 000 EUR.

Výzva 2019 bola zameraná na projekty z dvoch oblastí:

  • kybernetickej bezpečnosti a
  • internetového vzdelávania.

Autori všetkých úspešných projektov výzvy v roku 2019 predstavili svoje projekty na spoločnej prezentácii, ktorá sa uskutočnila 9. januára 2020 v Bratislave. Výbornú atmosféru tvorivosti a nápadov potvrdili aj zástupcovia Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu či zúčastnení registrátori. Odovzdávania podpory sa osobne zúčastnil aj predseda predstavenstva spoločnosti SK-NIC, a.s., Ben Crawford.

Jednotlivé projekty boli skutočne výborné a krátky záznam z atmosféry ich prezentácie si môžete pozrieť v nasledovnom videu:

Ak sa chcete dozvedieť viac o úspešných projektoch, tu o nich nájdete podrobnejšie informácie.

A čo ďalej?

Kybernetická bezpečnosť či potreba nadobúdania digitálnych zručností sú v súčasnosti vysoko aktuálne témy. Veríme, že vďaka podpore z Fondu SK-NIC pomôžeme v týchto témach k rýchlejšiemu štartu významných IT služieb či technológií na Slovensku.

To však určite nie je všetko, v ďalších výzvach očakávame otváranie a podporu ďalších a ďalších tém. Ak máte nejaké nápady, neváhajte nám ich zaslať!

Ak chcete naopak získať podporu, sledujte informácie o ďalších výzvach Fondu SK-NIC v rámci noviniek na našom webovom sídle! Čo môžeme povedať už teraz je, že na rok 2020 sú naplánované hneď 2 výzvy!

Úspešné projekty

Fotografie