Banner - Fond SK-NIC

Fond SK-NIC  /  Výzva pre malé projekty 2019  /  Programujeme s GalaxyCodr

Programujeme s GalaxyCodr

Občianske združenie Learn2Code vzniklo v roku 2012 ako reakcia na nedostatok technicky vzdelaných ľudí. Cieľom tejto organizácie je pozdvihnúť úroveň digitálnych zručností a dovzdelať záujemcov bez ohľadu na vekovú kategóriu.

Nakoľko výučba digitálnych zručností na školách chýba, Learn2code prináša jedinečný nástroj – vzdelávaciu hru, ktorá vyučuje algoritmy a základné princípy programovania. Je určená deťom vo veku od 8 rokov a jedným z jej cieľov je uľahčiť učiteľom výučbu digitálnych zručností.

Vďaka podpore z Fondu SK-NIC sa jej fanúšikovia dočkajú ďalších levelov, ktorými sú v tomto prípade planéty.

Hra GalaxyCodr má ambíciu učiť zábavným spôsobom. Hráč v nej musí oslobodiť svojho vesmírneho kamaráta prostredníctvom plnenia algoritmických a programátorských úloh. Na dvoch planétach, ktoré sú aktuálne prístupné, sa stretáva s rôznymi vesmírnymi postavičkami či nástrahami.

Našim cieľom je pripraviť až desať planét, pričom každá bude mať 21 levelov. V každom z nich sa hráč naučí jeden princíp programovania,“ tvrdí Radovan Debnár a dodáva, že na príprave ďalších planét celý tím intenzívne pracuje. Pre fanúšikov hry plánujú autori pripraviť aj zberateľský album!

Občianske združenie Learn2Code nesmeruje pozornosť len na deti. Jeho členovia počas celého roka organizujú rôzne programátorské workshopy alebo zážitkové hodiny informatiky pre začiatočníkov i pokročilých. Z ich ponuky si môžete vybrať priamo na learn2code.sk.