Banner - Fond SK-NIC

Fond SK-NIC  /  Výzva pre malé projekty 2020  /  Rozbehni sa! Online Akadémia

Rozbehni sa! Online Akadémia

Občianske združenie Uni2010, o.z. rozvíja talent, víziu a podnikavosť ľudí na Slovensku. Od roku 2012 pomáha záujemcom o podnikanie overiť úspešnosť nápadov a ich hodnotu pod hlavičkou Rozbehni sa! Pomoc poskytujú začiatočníkom aj intuitívnym podnikateľom.

Za 8 rokov existencie Rozbehni sa! sprostredkovalo základné vedomosti o testovaní nápadov viac ako 2000 ľudom s viac ako 300 nápadmi. Testovanie prinieslo desiatky úspešných biznisov. K rozbehnutiu podnikania inšpirujú aj mladých. Vo viac ako 120 školách preto podporili už vyše 17000 študentov, ktorým sprostredkovali viac ako 100 000 eur štartovací kapitál.

„Jednotlivci a tímy, ktorých inšpirujeme k podnikaniu a pomôžeme im identifikovať inovatívne nápady, sa môžu následne zapojiť do akceleračných programov z produkcie Rozbehni sa! alebo našich partnerov,” uviedol koordinátor projektu a zakladateľ UNI2010, Juraj Kováč.

Cieľom projektu Rozbehni sa! Online akadémia je vytvoriť vzdelávaciu online platformu pre inovatívne podnikanie prístupnú 24/7, inšpirovať k podnikaniu kritickú masu jednotlivcov vo veku 15-50+ naprieč regiónmi a priniesť desiatky príkladov úspešne rozbehnutých inovatívnych nápadov.

V dnešnej dobe mnohí jednotlivci potrebujú reštartovať svoju kariéru a mnohé podnikateľské subjekty svoje biznis modely. Projekt zviditeľní príbehy “obyčajných” ľudí, ktorí úspešne rozbiehajú svoje nápady. K tomu sa záujemci naučia rozpoznávať inovatívne podnikateľské nápady a testovať ich s minimálnym štartovacím kapitálom.

Akadémia bude fungovať prostredníctvom 3 modulov, ktoré sa vzájomne dopĺňajú:

  • V rámci modulu R! LIVE bude možné sledovať, ako sa rozbiehajú nápady naživo. 15+ nových tímov bude na týždennej báze mikroblogovať o svojich aktivitách, úspechoch a ponaučeniach. Týmto spôsobom budú môcť diváci nahliadnuť do “kuchyne” toho, ako sa testujú a rozbiehajú nápady s minimálnym štartovacím kapitálom.

Sledovanosť 5000 divákov mesačne pomôžu zabezpečiť mediálni partneri. Príbehy nápadov R! LIVE budú na platforme dostupné aj ex-post a návštevník modulu si tak môže spätne prečítať, ako sa daný nápad krok po kroku rozbiehal. To by malo divákov inšpirovať, že aj “obyčajní” ľudia dokážu rozbehnúť úspešné podnikanie relatívne rýchlo a bez peňazí.

  • Modul R! Zmenáreň bude internetová relácia, ktorá vznikne na základe online konzultácií nápadov. Autori nápadov budú môcť svoj nápad prihlásiť do R! zmenárne. Následne získajú v rámci konzultácií tipy na to, ako môžu byť nápady premenené na viac inovatívne a vhodné na rozbehnutie s minimálnym štartovacím kapitálom.
  • R! Prípravka je 30 minútový rýchlokurz pre samoukov o tom, ako otestovať potenciál nápadu do 100 hodín a do 100€ priamych nákladov. Tento modul je už vytvorený a dostupný zdarma na sk/prípravka.

Rozbehni sa! Online akadémia búra mýty o tom, že podnikanie musí byť rizikové, že je naň potrebný vysoký štartovací kapitál a že ho zvládnu len “nadľudia”.