Pred vyplnením registračného formulára si prosím dôkladne prečítajte informácie k registrátorskej činnosti.

Kto je Registrátor?

• Registrátor je právnická osoba, ktorá registrujepredlžuje a následne spravuje domény pod jej registrátorským účtom.
  • Autorizovaný registrátor je taký registrátor, ktorý je zvolený držiteľom konkrétnej domény na jej spravovanie, ako aj na spravovanie kontaktu držiteľa.
  • Poznáme aj autorizovaného registrátora kontaktu, ktorý spravuje údaje konkrétneho používateľa.

Kto sa môže stať Registrátorom?

• Registrátor môže byť iba právnická osoba:
    • so sídlom v niektorom z členských štátov Európskej únie alebo vo Veľkej Británii
    • v štáte tvoriacom Európsky hospodársky priestor
    • v členskom štáte Európskeho združenia voľného obchodu
  • Registrátor nesmie byť:
    • v konkurznom konaní alebo v likvidácii
    • v dobrovoľnej dražbe na základe návrhu tretej osoby
    • v exekučnom konaní
    • v akejkoľvek analogickej situácii k týmto situáciám
  • Registrátor nesmie mať pozastavenú svoju činnosť

Povinnosti registrátora

• Registrátor zodpovedá za sprostredkovanie požiadaviek držiteľa domény voči správcovi registra .sk (SK-NIC, a.s.) a riadnu starostlivosť o domény.
    • Jedná sa najmä o požiadavky od držiteľa týkajúce sa:
      • včasnej platby v držiteľovom mene
      • vydania AuthInfo kódu k doméne
      • zmeny alebo aktualizácie kontaktných údajov pri doméne
      • predlžovanie registračného obdobia domény
      • zmenu držiteľa domény a ďalších
  • Registrátor kontaktných údajov zodpovedá za aktualizáciu údajov používateľa a úkonov s tým súvisiacich.
  • Registrátor je taktiež zodpovedný za správne priradenie menných serverov k doméne. V prípade, že registrátor spravuje vlastné menné servery, zodpovedá za ich funkčnosť.
  • Registrátor je povinný podľa Pravidiel zabezpečiť komunikáciu jeho informačného systému s informačnými systémami SK-NICu, podľa technickej špecifikácie uvedenej v pravidlách technickej komunikácie.

Administratívny poplatok

Registrátor je povinný uhradiť administratívny poplatok pri vzniku registrátorského účtu vo výške podľa platného cenníka ( k 01.01.2023 to je 200 EUR bez DPH).

Platobné údaje k úhrade budú registrátorovi zaslané až po odoslaní žiadosti o vytvorenie registrátorského účtu (resp. po overení správnosti údajov v ňom).

Postup ako si založiť registrátorský účet

• Vyplníte online žiadosť o štatút registrátora.
  • Obdržíte e-mail s inštrukciami ako uzavrieť registrátorskú zmluvu.
  • Podpíšete registrátorskú zmluvu a dodatočné dokumenty, ktoré je potrebné nám zaslať na adresu nášho sídla.
  • Zaplatíte administratívny poplatok pri vzniku registrátorského  účtu.
  • Správca domény .sk (t.j. SK-NIC, a.s.) Vám vytvorí registrátorský účet a poskytne Vám prihlasovacie údaje.
  • Vaša registrátorská činnosť sa môže začať.
Viac informácií nájdete v časti FAQ alebo v Pravidlách na našom webovom sídle.