Akadémia virtuálneho Slovenska„Tento e-shop nám dáva veľký priestor na to, aby sme boli v pohode a vedeli, že vždy príde nejaká objednávka,“ hovorí Eva Kyselovičová, spoluzakladateľka e-shopu navidieku.sk.

Práve príbeh zakladateľov navidieku.sk je predstavený v prvom videu ďalšej série Akadémie virtuálneho Slovenska. Nová séria nesie názov „Vyrobené na Sloven.sku“.

Zamerali sme sa v nej na projekty, ktoré vstúpili do virtuálneho sveta, alebo vznikli či rástli najmä v čase pandémie. Svoje príbehy predstavia ľudia, ktorí zatvorenie či obmedzenie reálneho sveta prijali ako fakt a výzvu. Zamysleli sa a vstúpili do virtuálneho Slovenska s úmyslom byť úspešní.

V prvom videu je niekoľko zásadných podnetov:

  • prečo premýšľať nad zmenou a začatím vlastného biznisu aj v online priestore,
  • čo robiť, keď človek nemôže fyzicky prezentovať svoje produkty a služby,
  • ako premýšľať, keď chce podnikateľ/živnostník znásobiť biznis a prilákať viac záujemcov.

Častokrát sa stáva, že hobby, ktoré je dlhé roky vášňou či relaxom, sa zmení na podnikanie. Podnetom môže byť napríklad potreba zmeniť pracovné prostredie, veľmi často to býva túžba osamostatniť sa, ale aj nevyhnutnosť ako existenčná otázka. Život proste prináša mnoho podnetov.

My sme sa teraz sústredili na predstavovanie úspešných nápadov, aby sme dali podnet tým, ktorí ešte len uvažujú nad aktívnym vstupom do virtuálneho sveta. Je to priestor takmer neobmedzených možností a situácia posledného roka naznačuje, že je nielen zaujímavým, ale aj nevyhnutým priestorom pre podnikanie.

Akadémia virtuálneho Slovenska uľahčuje vstup do virtuálneho sveta

Akadémiu virtuálneho Slovenska, v ktorej pomocou krátkych videí približujeme najmä internetovým „nováčikom“ svet domén, tvorbu webov a e-shopov, komunikáciu a marketing vo virtuálnom svete, ale aj zabezpečenie si značky a know-how, sme spustili na jeseň minulého roka.

Všetky videá z prvej série Akadémie virtuálneho Slovenska a v tejto chvíli už aj prvé video z ďalšej série si je možné bezplatne pozrieť na dedikovanom webe alebo Youtube kanáli Akadémie virtuálneho Slovenska.