Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálnePred dvoma týždňami sme spustili nový projekt Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálne, v ktorom predstavujeme naše významné hrady – úložiská dávnych spomienok! Ako prvé sme navštívili ruiny hradu Devín – virtuálne nás cez ne previedol a niečo z jeho histórie prezradil odborník na “históriu v praxi” – šermiarsky majster Peter Koza.

Leto pokročilo a my vám prinášame ďalšiu virtuálnu ponuku zaujímavých informácií o hrade Trenčín

Že sa diaľnicou dostanete z Bratislavy do Trenčína približne za hodinu a 15 minút (samozrejme v závislosti od odvahy šoféra a hlasitosti jeho hudby)? To vie každý!

Že je Trenčín bývalé “mesto módy”? Aj to si niektoré ročníky pamätajú!

Ale s čo je napísané na trenčianskej hradnej skale, kto bol “Pán Váhu a Tatier” alebo čo má Tarzan spoločné s Trenčínom, to už nevie každý!

Preto vstúpte do nášho sveta hradov a nechajte sa očariť.

Reálne aj virtuálne!