Deje sa toOnline predátorstvo a zneužívanie mladých ľudí je počas izolácie spôsobenej vírusom COVID-19, bohužiaľ, ešte intenzívnejšie. Mnohých z nich stále trápi pocit neistoty a neužitočnosti, či myšlienky na samovraždu.

Preto sme v spolupráci so Startitup spustili sériu podcastov, pričom prvý z nich je venovaný práve týmto v našej spoločnosti stále tabuizovaným témam.

K rozhovoru sme pozvali PhDr. Mareka Madra, psychológa a zároveň zakladateľa internetovej online poradne IPčko (spolupracovalo napr. aj s filmom V sieti), ktorý rozprával o predátoroch detí vo virtuálnom svete, vysvetlil pojem grooming a priblížil možnosti pomoci obetiam takýchto útokov.

Pohľad na súčasný stav duševného zdravia Slovákov a ako zasiahla našu psychiku pandémia COVID-19 si môžete vypočuť v nasledujúcom podcaste:

Anonymnú pomoc obetiam online sexuálneho zneužívania ponúka web stalosato.sk. V prípade potreby ho neváhajte navštíviť!