Banner - Spoznaj SlovenskoZačiatkom leta sme spustili projekt „Spoznaj Slovensko reálne aj virtuálne“, v ktorom sme sa prešli po 9 krásnych slovenských lokalitách. Nielen reálne – hľadali sme totiž,  čo sa o týchto miestach nachádza vo virtuálnom svete. Či majú svoju doménu alebo len priestor na webe samosprávy, dostatok videí a fotografií, preliezali sme turistické portály i sociálne siete.

Výsledkom je 9 článkov v rámci blogu Nie je túra bez štúra. Jeho autorom je cestovateľ Radoslav Hoppej, ktorý sa tejto téme venuje už niekoľko rokov. A keďže Slovensko máme radi aj my, spoločný projekt potešil obidve strany. Nakoľko k dnešnému dňu evidujeme takmer 60 000 videní, máme dôvod sa domnievať, že aj mnohých iných.

Pre nás ako správcu slovenskej domény je úplne prirodzené prezentovať krásne miesta na Slovensku. Spojenie možnosti virtuálneho sveta skvalitnením zaujímavých informácií o lokalite a následnej reálnej návštevy je pre nás úplne jasným signálom k podpore obdobných projektov. Nech je takýchto iba viac!

Ak ste túto našu letnú aktivitu nesledovali, stále tak môžete urobiť na príslušnej stránke nášho webu. V každom článku nájdete množstvo zaujímavých turistických rád a tipov, krásne fotografie a tiež užitočné odkazy smerujúce k  návšteve lokalít, ktoré sme v rámci projektu preskúmali. Reálne aj virtuálne, dokonca aj v tomto „coronovom“ čase… A ktoré miesta sme skúmali? Tieto – no schválne, ktoré z nich poznáte?

  1. Skalné obydlia Brhlovce
  2. Rozhľadňa Vtáčie hniezdo
  3. Beňatinské jazero
  4. Vrch Sivec
  5. Hrad Pajštún
  6. Suchá Belá
  7. Chodník škriatka Mikluša
  8. Záruby
  9. Palcmanská maša