Logo Fond SK-NICTohtoročná výzva sa skončila a my už vieme, že do výzvy Fondu SK-NIC 2021 pre malé projekty sa prihlásilo 176 projektov.

Počet žiadostí dosiahol minulý rok rekord a tento rok sa tiež tešíme z množstva nových nápadov!

Žiadatelia využili príležitosť do poslednej sekundy, a tak nám posledná žiadosť prišla 15. júla o 23:59.

 

  • Najväčší záujem o podporu bol opäť z oblasti vzdelávania prostredníctvom informačno-komunikačných technológií (až 71% žiadostí),
  • 19% žiadostí prišlo z oblasti podpory ekonomiky malých a stredných podnikov,
  • k novej téme o potláčaní falošných správ a konšpirácií na internete sme obdržali 10% žiadostí, čo nás veľmi teší, keďže táto téma je v súčasnosti veľmi aktuálna.

graf Fond SK-NIC 2021

 

Aktuálne už prebieha prvé kolo hodnotení, kedy sa žiadosti kontrolujú po formálnej stránke. Následne sa postupujú hodnotiteľom, ktorí ich posudzujú podľa vopred schváleného mechanizmu a víťazné projekty získajú finančnú podporu z Fondu SK-NIC.

Tento rok sme vo výzve tiež vyčlenili okrúhlych 100 000 EUR!

O finančnú podporu sa uchádzali inštitúcie z celého Slovenska, ako napríklad občianske združenia, neziskové organizácie, vzdelávacie inštitúcie, fyzické osoby či obce.

To, že bol záujem o tému vzdelávania prostredníctvom IT najvyšší, nás neprekvapilo. Príjemne nás však potešilo, že žiadateľov zaujala aj nová téma o falošných správach a konšpiráciách na internete. Sme radi, že sme znova vybrali tému, ktorá v súčasnosti rezonuje nielen slovenským internetom! Veríme, že sa nám takto podarí podporiť vznik iniciatív, ktoré nám pomôžu lepšie sa chrániť.

Po ukončení hodnotenia projektov nájdete všetky schválené projekty na našom webovom sídle a tiež na stránkach Nadácie Pontis, ktorá pre nás zbiera a vyhodnocuje jednotlivé žiadosti.