Začiatok spolupráce SK-NIC a internetovej poradne pre mladých IPčko sa datuje do decembra 2019. IPčko sa vtedy stalo súčasťou víťaznej 11-ky projektov podporených z prvej výzvy Fondu SK-NIC.

Odvtedy prešiel nejaký ten čas a my s radosťou sledujeme, ako sa IPčku darí rozvíjať svoje myšlienky a pomáhať ľuďom v krízových situáciách. Sledujeme ho a naďalej podporujeme. 

""Rok 2021 je vplyvom pandémie rovnako náročný, ako bol rok 2020. “Zabrať” dáva aj ľuďom, ktorí majú bezpečné a stabilné vzťahy, zdravie či finančné zázemie. No je veľa takých, ktorí takéto ideálne podmienky svojej existencie nemajú a často sú na konci psychických síl.

Práve pre nich je tu IPčko – poradňa, ktorá pomáha online, telefonicky a aj osobne, ak to okolnosti dovoľujú.

Počas prvého polroka 2021 sa na nich obrátilo takmer 37 000 ľudí! Je to vysoké číslo, výrazne vyššie ako v minulosti, no rozrastajúci sa tím odborníkov im dokázal pomôcť.

Ako nám napísala riaditeľka IPčka, pani G. Zúbriková:

„Stáť pri zraniteľných ľuďoch v krízovej životnej situácii nie je jednoduché. Vyžaduje si to neustálu odbornú prípravu, vzdelanie, odolnosť a mnoho ďalších vecí. Za to, že môžeme pripravovať odborníkov a odborníčky, ktorí potom pomáhajú mnohým ľuďom, či už na Krízovej linke pomoci, v internetovej poradni IPčko.sk, na Dobrej linke alebo v niektorom z ďalších našich krízových či terénnych tímov alebo v kontaktných centrách Káčko a Machovisko, sme vďační všetkým našim donorom, partnerom a Vám, našim priateľom a podporovateľom.“  

Je nám cťou, že SK-NIC podporou takýchto projektov prispieva ku zlepšeniu sveta, v ktorom žijeme! Reálne aj virtuálne!