Logo Fond SK-NICVýzva, ktorej víťazov sme prezentovali začiatkom roka 2021, sa napĺňa a všetkých 14 víťazných projektov už dostalo financie z Fondu SK-NIC. Môžeme radostne skonštatovať, že tieto organizácie tak aj napriek tak náročnému obdobiu menia svoje plány na realitu.

Sme naozaj veľmi radi, že v dobe, keď je ohrozených viacero odvetví ekonomiky, môžeme aj naďalej pomáhať, vzdelávať a prostredníctvom víťazných projektov aj rozvíjať naše virtuálne aj reálne Slovensko.

Nie je to samozrejmosť, že každý v tejto dobe dodrží svoj finančný záväzok. My sme deklarovali masívnu pomoc a úspešne ju napĺňame. Za uplynulý rok a pol sme podporili projekty v sume takmer 500 000 EUR. K dnešnému dňu sme takto vďaka Fondu SK-NIC podporili až 38 výnimočných projektov.

Víťazné projekty poslednej výzvy budeme opäť bližšie prestavovať na našom webe. Odporúčame si ich pozrieť, či už ako inšpiráciu alebo ako niečo, čo môžete využiť, pretože sú naozaj dobré – všetky majú pozitívny vplyv na život na Slovensku a niektoré i hlbšie posolstvo.

Náhodne z nich teraz vyberáme tri – zaujímavý projekt priniesla organizácia Aj Ty v IT, ktorej cieľom je motivovať dievčatá a ženy k vzdelávaniu a úspešnému zamestnaniu sa v IT sektore. Vďaka projektu GIRLS CODE ONLINE sa nádejné adeptky virtuálne spoja a poskytnú si podporu a motiváciu, ale projekt zároveň pomôže objaviť skryté mladé talenty. [Pre viac informácii o Aj Ty v IT kliknite sem].

Ďalším projektom je už známa celoslovenská súťažná konferencia Junior Internet, ktorú organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET). Je určená žiakom základných a stredných škôl a jej cieľom je podnietenie mládeže k zvýšenému záujmu o informatiku a technológie. Konferencia sa uskutoční online v apríli 2021. [Pre viac informácii o Junior Internet kliknite sem].

Na rozdiel od mnohých iných fondov sa do výziev Fondu SK-NIC môžu prihlásiť aj fyzické osoby. Pán Ľubomír Šarkőzy týmto spôsobom získal finančné prostriedky na zakúpenie špeciálneho príslušenstva pre svoju zdravotne znevýhodnenú dcéru. Cieľom je zvýšiť jej digitálnu gramotnosť, umožniť jej plnohodnotne sa začleniť do života a poskytnúť tak aj vzor a nádej iným.

Pripomíname, že najbližšiu ďalšiu výzvu pre malé projekty očakávame v prvom polroku 2021. Všetky potrebné informácie o tejto, ale aj o uplynulých výzvach nájdete na našom webe alebo na webe Nadácie Pontis.

Všetky tieto a aj ďalšie projekty nájdete v krátkom zostrihuonline prezentácie z 26. januára 2021 na našom YouTube kanáli.