e-mailBezpečnosť na internete nie je samozrejmá a preto je potrebné byť neustále obozretný.

Podvodné e-maily, ktoré zneužívajú dobré meno rôznych spoločností, sa v ostatných mesiacoch preháňajú naprieč virtuálnym Slovenskom. Podvodné e-maily sú jedným z najčastejších nástrojov na odcudzenie dát, identity alebo finančných údajov od osôb či inštitúcií. Bez útoku neostali ani registrátori našich .sk domén.

Registrátor WebSupport v piatok informoval o cielenom phishingovom útoku, ktorý zneužíva aj jeho meno. Zároveň zverejnil postup, ako sa s touto situáciou vysporiadať.

Touto cestou sa pripájame k výzve na obozretnosť používateľov internetu. Chráňte si svoju virtuálnu identitu, neotvárajte nič, čo ste neočakávali a vstup do svojich účtov si zabezpečte minimálne dvojfaktorovou autentifikáciou!