Akadémia virtuálneho SlovenskaSpoločnosť SK-NIC, a.s. radostne oznamuje, že spúšťa Akadémiu virtuálneho Slovenska. Ide o sériu náučných videí, ktoré majú populárnym štýlom sprevádzať jednotlivcov pri ich vstupe do virtuálneho sveta, teda sveta, ktorý takmer nepozná hranice, a ktorý sa najmä kvôli súčasnej situácii stal o to dôležitejší.

V prvom cykle si záujemci môžu prejsť sériou 10 krátkych videí k témam, ako napr. identita vo virtuálnom svete, domény, webhosting, tvorba internetového obchodu, marketing a komunikácia na internete či ochrana vlastného know-how alebo značky vo virtuálnom priestore.

Každé video jednoduchým spôsobom vysvetľuje známe i menej známe pojmy a témy. K danej téme je následne poskytnutých viac informácií na doplňujúcej webovej stránke. Keďže sme v dobe virtuálnej, pre každú tému je pripravený aj stručný „ťahák“ vo formáte PDF. Je možné si ho uložiť vo svojom zariadení a mať ho vždy poruke.

Každý človek na Slovensku má potenciál byť vo virtuálnom svete aktívny. Je to priestor takmer bez hraníc a preto nemožno hovoriť o nedostatku príležitostí. Pre tých, ktorí chcú tento priestor naozaj využívať, má byť práve Akadémia virtuálneho Slovenska ich jednoduchým sprievodcom. Netreba mať predsudky, treba to skúsiť a následne len pustiť uzdu vlastnej fantázii, tvorivosti a aktivite. Videá a následné spracovanie tém sme pripravovali so zreteľom na to, že málokto je IT odborník. Zvolili sme preto príjemný a vysvetľujúci štýl. Máme množstvo príkladov, keďže práve slovenské firmy častokrát vstúpili do virtuálneho sveta a stali sa úspešnými, dokonca lídrami aj vo svetovom meradle. Keďže sme otvorení, uvítame reakcie čo urobiť lepšie alebo čo sa páčilo a budeme len radi, ak aj s pomocou Akadémie virtuálneho Slovenska otvoríme dvere ďalším, najmä tým, ktorí by tam inak nevstúpili.

Jednotlivé témy budú pribúdať približne v týždenných intervaloch. Umožnia tak záujemcom hlbšie pochopiť už publikované témy, medzičasom vyhľadať si na internete ďalšie informácie, ktoré ich plynule prevedú od virtuálnej neznalosti k aktívnej účasti vo virtuálnom svete.

Akadémiu virtuálneho Slovenska môžu záujemci sledovať na webovom sídle spoločnosti SK-NIC.