Junior Internet - logoAsociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) každoročne organizuje pre žiakov základných a stredných škôl s nadšením pre vedu a techniku dvojdňové podujatie. Realizáciu tohtoročného 15. ročníka však ohrozila nákaza COVID-19. Organizátori sa preto rozhodli podujatie uskutočniť dosiaľ nevídaným spôsobom – virtuálne!

Do tohto ročníka súťaže bolo prihlásených 152 prác, čo je o 30 viac ako v predchádzajúcom roku. Vyšší počet projektov nás teší o to viac, že nastal počas pandémie koronavírusu, ktorá ovplyvnila každého z nás,“ povedal Dávid Richter, riaditeľ súťaže.

Do finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 24. – 25. apríla 2020, postúpilo celkom 46 projektov. Viac informácií a tiež video o projekte Junior Internet nájdete na našom webe.

AMAVET získala financie na realizáciu tohtoročnej súťaže Junior Internet z Fondu SK-NIC.

Teší nás, že sme túto výbornú súťaž mohli opäť podporiť. V čase odovzdávania podpory ešte nikto z nás netušil, ako situácia ohľadom koronavírusu skomplikuje prípravu podujatia. Preto sme veľmi radi, že organizátori túto výzvu prijali a finále súťaže zrealizujú prostredníctvom videokonferencie.

[Pre sledovanie živého prenosu kliknite sem]

Ak aj vy disponujete skvelým nápadom, ktorý má potenciál pozdvihnúť úroveň vzdelanosti, pomôcť životnému prostrediu alebo osobám so špecifickými potrebami, neváhajte sa prihlásiť do aktuálnej výzvy Fondu SK-NIC, ktorá je v plnom prúde a potrvá ešte do konca mája 2020. Podmienky, témy a všetky dôležité informácie nájdete na našom webe.