Na začiatku úspešného podnikania musí byť dobrý nápad. Ako však zistiť, či je práve môj nápad dobrý? Či nebudem zbytočne mrhať energiu, čas a financie na službu, o ktorú nebude záujem?

Pomocnú ruku podáva projekt “Rozbehni sa!”. Platforma, ktorá odhaľuje potenciál nápadu a jeho šance rozvinúť sa do fungujúceho “biznisu”.

Partnerom “Rozbehni sa!” je SK-NIC. V roku 2020 sa konal 2. ročník výzvy Fondu SK-NIC, ktorého cieľom je podpora podnikania vo virtuálnom prostredí. V rámci Výzvy pre malé projekty 2020  “Rozbehni sa!” zaujal svojimi víziami a získal z fondu finančnú podporu.

Logo Fond SK-NIC

Aktivity “Rozbehni sa!” sú rozdelené do niekoľkých skupín:

  • Podnikateľská prípravka – testovanie nových podnikateľských nápadov.
  • Príbehy rozbiehačov – možnosť sledovať tých, ktorí podnikanie práve rozbiehajú a učiť sa na ich príbehoch a postupoch.
  • Večerná škola – 30-dňový online kurz, ktorý prináša tipy na podnikanie aj bez počiatočného kapitálu.

 

Spolupráca SK-NIC a “Rozbehni sa!” prináša už od začiatku pekné výsledky:

  • viac ako 2000 návštevníkov vzdelávacieho kurzu,
  • viac ako 60 podporených nápadov, ktoré prinášajú zlepšenia do mnohých oblastí života, priemyslu a podnikania – naozaj odporúčame pozrieť si ich, človek hneď dostane chuť pretaviť svoje plány do reálneho podnikania!

Začiatok vlastného podnikania vôbec nemusí byť strašiakom, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí mať myšlienku, nápad. V “Rozbehni sa” vám radi prakticky poradia, či má vaša myšlienka potenciál rozvinúť sa do životaschopného obchodného príbehu.

A že nie ste zorientovaní vo svete virtuálneho podnikania? Nič to! Sú tu pre vás videá s množstvom užitočných informácií od Akadémie virtuálneho Slovenska z dielne SK-NIC.