Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálneV tretej časti nášho projektu “Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálne” navštívime najstaršie slovenské mesto Nitra a hrad, ktorý mu dominuje. Už z diaľky láka k sebe všetky pohľady a tak upriamil na seba aj našu virtuálnu pozornosť.

Ako hradom Devín a Trenčín, aj hradom Nitra nás prevedie znalec šermu a milovník histórie Peter Koza zo šermiarskej skupiny TOSTABUR.

Nitra ponúka pre každého niečo – obchodníkom priestory známeho výstaviska, romantikom krásnu botanickú záhradu, milovníkom divadelných múz Divadlo Andreja Bagara, cyklistom Tríbečskú hrebeňovku. My sme však náš virtuálny hľadáčik zacielili na hrad a jeho dejiny – a veru, kadečo nás prekvapilo a mnohé sme sa dozvedeli!

Navštívte s nami svet hradov na našom webe a poďte ho objaviť spolu s nami!