Chránime virtuálne SlovenskoSú to pomaly 2 mesiace, čo ostali nejedny slovenské dvere zatvorené. My sme sa rozhodli k tejto kríze pristúpiť aktívne už od jej začiatku.

Preto si pripomeňme, akými aktivitami sme sa zaoberali.

Aby sme uľahčili prístup do virtuálneho Slovenska, pristúpili sme k zníženiu ceny za registráciu nových domén v čase od 21. marca do 30. apríla 2020 na 4,- EUR bez DPH. A neostali sme v tom sami! Prizvali sme ďalších partnerov, našich registrátorov, ktorí tiež zvýhodnili služby ako napríklad webhosting, ponuky šablón či online návody na tvorbu webstránok a podobne.

Ďalej sme predĺžili termín aktuálnej výzvy Fondu SK-NIC pre veľké projekty až do 31. mája 2020, aby žiadatelia mali viac času na prípravu a zasielanie projektov. Zaujímajú nás projekty, ktoré majú potenciál pozdvihnúť úroveň vzdelanosti, pomôcť životnému prostrediu alebo osobám so špecifickými potrebami. Všetky potrebné informácie nájdete na našom webe. Na jeden projekt je možné získať až 30 000 EUR!

Uvedomujeme si, že skĺbiť prácu so starostlivosťou o domácnosť a výchovu detí je náročné. Preto sme spustili projekt VIRTUÁLNA ČÍTAČKA, vďaka ktorej sme preniesli niekoľko reálnych kníh slovenských autorov do virtuálneho sveta. Môžete si ich vypočuť aj na našom Youtube kanáli.

Už od prvých dní krízy sa vo virtuálnom priestore objavovali rôzne štatistiky zamerané na COVID-19. Dostali sme viacero otázok, ako sa táto situácia odzrkadlila v priestore virtuálneho Slovenska, preto sme pripravili štatistický prehľad z prostredia domén a toho, ako rástol záujem o registráciu domén súvisiacich s COVID-19. Nájdete ho na našom webe.

Koľko času ostáva do absolútneho uvoľnenia opatrení? A zopakuje sa to ešte? – to nikto nevie s určitosťou… My však nezávisle od toho naďalej chránime virtuálne Slovensko a sme pripravení prijať ďalšie opatrenia, ak to bude potrebné.