Telekom ruší e-mailové služby

Spoločnosť Slovak Telekom prestáva k 31. decembru 2020 poskytovať služby svojich voľných e-mailových schránok.

Používatelia týchto e-mailových schránok budú môcť prijímať a odosielať správy len do 30. novembra 2020. V decembri si budú môcť zo služby už len stiahnuť dôležité e-maily, dokumenty či kontakty. Od 1. januára 2021 bude služba definitívne zrušená a obsah schránok bude vymazaný. Údaje teda nebude možné žiadnym spôsobom obnoviť.

Dotknutým používateľom, ale aj každému, kto zvažuje založenie e-mailovej schránky, odporúčame preto zaregistrovať si vlastnú doménu, vytvoriť si k nej e-mail a získať tak vlastný priestor. Za zavináčom (@) môžete mať navyše vlastné meno alebo priezvisko či dokonca názov svojej firmy či inštitúcie. Už teda nebudete nájomníkom v niekoho priestore – budete mať svoj vlastný, ktorý vám nikto nemôže len tak nečakane vypnúť.

Spoločnosť uvádza, že k tomuto kroku pristupuje z dôvodu ukončovania technologicky starších alebo menej využívaných služieb. Ale našťastie je vhodných .sk domén zatiaľ stále dosť. Preto neváhajte a zriaďte si svoju vlastnú virtuálnu identitu ešte dnes. Všetky potrebné kroky sa dozviete napríklad v Akadémii virtuálneho Slovenska.

A rada na záver – nezabudnite si včas preposlať dôležité e-maily do vašej novej schránky!

Viac o tomto kroku spoločnosti Slovak Telekom môžete nájsť na ich webovom sídle.